2017

5 Nisan – 19 Nisan 2017
Güler Sanat

Beyond the Space

Hakan Esmer Görünümün Ötesi (Beyond the Space) Sergisiyle Macaristan’da

Çağdaş Türk sanatının önemli isimlerinden Hakan Esmer Görünümün Ötesi (Beyond the Scape) sergisi ile Szentendre MANK Galeri’de. 2016 yılında katıldığı Art Market Budapeşte Çağdaş Sanat Fuarında oldukça beğeni toplayan sanatçı, Macaristan’ın en köklü ve prestijli devlet galerilerinden biri olan MANK’tan aldığı özel davet üzerine bu ülkedeki ilk kişisel sergisini gerçekleştiriyor.

17 Mart – 13 Mayıs 2017
Güler Sanat

Geometri

Üç Usta Sanatçı “Geometri” Sergisiyle Güler Sanat’ta

Uluslararası prestijli sergilere ev sahipli yapan Güler Sanat, çağdaş Macar sanatının üç önemli ismini Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor. Açılışını Macaristan’ın Türkiye Büyükelçisi Gabor Kiss’in yaptığı sergide, Tamás Konok, Frigyes Kőnig ve István Orosz’un geometri ekseninde şekillenen, farklı teknik ve üsluplardaki işleri bir araya geliyor.

12 Ocak – 22 Şubat 2017
Macar Kültür Merkezi, İstanbul

Frigyes Kőnig: Karpat Havzasındaki 16-17. Yüzyıl Osmanlı Kaleleri

Macar Kültür Merkezi çağdaş Macar sanatının önemli isimlerinden Frigyes Kőnig’i ağırlıyor. Güler Sanat’ın katkılarıyla Kemal Orta’nın küratörlüğünde gerçekleşen sergide Kőnig’in Kaleler serisinden işleri özel bir konseptle İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor. Sergide sanatçının yaklaşık kırk yıldır üzerinde çalıştığı Kaleler serisinden bir seçki derlenerek eski Macar Krallığı toprakları üzerindeki Osmanlı kaleleri ele alınıyor.

4 Ocak – 18 Şubat 2017
Güler Sanat

Figüratif Yorumlar

Önemli tematik sergilerle Ankara sanat hayatına renk katan ve sanatseverlerin büyük beğenisini kazanan Güler Sanat, Türk resminin usta sanatçılarını Ankara izleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor. Güler Sanat, insan figürünü değişik konu ve kompozisyonlarla ele alan, modern ve çağdaş sanatımızın önemli isimlerinin bir araya geldiği ‘Figüratif Yorumlar’ sergisiyle yeni yıla merhaba diyor.