Güler Sanat Türkiye’deki sanat ve kültür hayatına katkıda bulunma ve geliştirme vizyonuyla 2011 yılında kurulmuş olup, şu ana kadar ulusal ve uluslararası platformlarda büyük ses getiren yirmiyi aşkın sergiye ev sahipliği yapmıştır. Güler Sanat modern ve çağdaş sanat alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek geniş bir sanat ve sanatçı ağı oluşturmakta, çoğu ilk kez olmak üzere dünyaca ünlü sanatçıları Türk sanatseverlerle buluşturmaktadır. Ayrıca, Türk çağdaş sanatçılarının da yurt dışı sergilerini düzenlemekte ve sanat projelerini organize etmektedir. Bu misyon çerçevesinde, Türkiye’de sanat ve kültürün günlük hayatta daha fazla yer almasını ve sanatsever kitlenin artmasını amaçlamaktadır.

Güler Sanat Ankara Ümitköy’deki yaklaşık altı yüz metrekarelik alan üzerine kurulu prestijli mekânında Türkiye’nin en büyük sergi alanlarından birine sahiptir. Sergi galerilerinde sanat eserlerinin aydınlatılması için özel olarak üretilen Erco ışık sistemleri kullanılmaktadır. Nem ve iklim kontrol sistemi, kamera ve alarm sistemleri ve 24 saat özel güvenlik ile sanat eserlerinin sergi süresince güvenliği kusursuz bir şekilde sağlanmaktadır. Anlatımlı sergi turları, kütüphanesi ve kafeteryasıyla Güler Sanat alışılmış galeri konseptinin ötesine geçerek sanatseverlere keyifli bir ortamda kapsamlı sanat ve kültür deneyimi sunar.

Türk ve dünya çağdaş sanatına  büyüleyici sergileriyle ışık tutan Güler Sanat modern ve çağdaş sanat eserlerinin değerlemeleri, koleksiyon yönetimi, sanat proje yönetimi ve sergi danışmanlığı başta olmak üzere sanat alanında birçok hizmet sunmaktadır.

hakkimizda