2016

4 Kasım – 14 Aralık 2016
Güler Sanat

Frigyes Kőnig: Karpat Havzasındaki 16-17. Yüzyıl Osmanlı Kaleleri

Uluslararası prestijli sergilere ev sahipliği yapan Güler Sanat, Macar sanatçı Frigyes Kőnig’in Kaleler serisinden işlerini özel bir konseptle Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçının yaklaşık kırk yıldır üzerinde çalıştığı Kaleler serisinden bir seçkinin derlendiği sergide, eski Macar Krallığı toprakları üzerindeki Osmanlı kaleleri bir araya geliyor.

12 Mayıs – 17 Temmuz 2016
Macar Kültür Merkezi, İstanbul

Róbert König

Klasik grafik üsluplarını kendine özgü yorumlar ve unsurlarla 2000li yıllara taşıyan ünlü sanatçı Róbert König’in eserleri Macar Kültür Merkezi’nde ilk kez İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor. Güler Sanat’ın sponsorluğunda gerçekleşen sergi Macar Kültür Merkezi’nin Kağıthane Polat Ofis’teki yeni merkezinin de açılış etkinliği olarak ön plana çıkıyor.

9 Mayıs – 9 Haziran 2016
Güler Sanat

Çiçekler

Ulusal ve uluslararası önemli sanatçıları Ankara izleyicisiyle buluşturarak sanatseverlerin beğenisini kazanan Güler Sanat, önemli bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Türk resim sanatının usta isimleri Çiçekler isimli karma sergide bir araya geliyor.

2 Mart – 2 Nisan 2016
Güler Sanat

Soyut Yansımalar

Önemli tematik sergilerle Ankara sanat hayatına renk katan ve sanatseverlerin büyük beğenisini kazanan Güler Sanat, Türk resminin usta sanatçılarını Ankara izleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor. Güler Sanat, insan figürünü değişik konu ve kompozisyonlarla ele alan, modern ve çağdaş sanatımızın önemli isimlerinin bir araya geldiği ‘Figüratif Yorumlar’ sergisiyle yeni yıla merhaba diyor.