2013

20 Aralık 2013 – 20 Şubat 2014
Güler Sanat

Master of Deception

István Orosz’un, gravür, yağlıboya ve üç boyutlu ahşap çalışmalarının yanı sıra baskı, animasyon filmleri ve karakalem işlerinin yer aldığı sergisi, 20 Aralık’ta Ankara Güler Sanat’ta açılıyor. Algı illüzyonları akımının en önemli temsilcilerinden kabul edilen István Orosz’un Türkiye’de açılan ilk kapsamlı sergisi olan “Master of Deception”, 20 Şubat tarihine kadar izlenebilecek.

27 Eylül – 8 Kasım 2013
Güler Sanat, Ankara

Farago

Ünlü Macar ressam Farago son dönem işleriyle Ankara’daki ilk kişisel sergisini Güler Sanat’ta gerçekleştiriyor.
Macaristan Büyükelçisi Janos Hovari’nin açılış konuşması yaptığı sergide aralarında Emel Doğramacı, Murat Balkan, Konstantin Bekos, Radu Onofrei gibi diplomasi ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

27 Eylül – 8 Kasım 2013
Güler Sanat

Zahit Büyükişleyen

Türk soyut resminin önde gelen isimlerinden Zahit Büyükişliyen dört yıl sonra ilk kez Ankara izleyicisinin karşısına çıkıyor. Peyzaj soyutlamaları tarzıyla bilinen ünlü sanatçı Türkiye’nin farklı coğrafi bölgelerine yaptığı seyahatlerdeki izlenimlerini tuvale aktarıyor. Küratörlüğünü Güler Ercan’ın üstlendiği sergide sanatçının ilk dönemlerini de kapsayan kırk yıla yakın bir zaman diliminde ürettiği eserlerden bir seçki sunuluyor.

28 Haziran – 13 Eylül 2013
Güler Sanat

Karma-ŞIK

Uzun soluklu ve prestijli sergileriyle Ankara sanat hayatında farkındalık yaratan Güler Sanat, Karma-Şık sergisiyle güncel Türk sanatına genel bir bakış sunuyor.32 önemli sanatçının eserlerinin yer aldığı sergide, Türk resim sanatının soyuttan figüre uzanan farklı üslup ve biçimlerdeki örnekleri izleyiciyle buluşuyor. Bu bağlamda Karma-Şık oldukça geniş bir yelpazede Türk resim tarihine ışık tutuyor.

10 Mayıs – 14 Haziran 2013
Güler Sanat

Mustafa Ata

Başarılı sanatçı, yapıtlarında bildik kalıpların, klasik form ve renklerin dışına çıkarak hareket ve kütleyi çizgi ve tonlarla birlikte sarıyor. Bu özelliğini etkin biçimde, özgün fırça vuruşlarıyla oluşturduğu figürleriyle ortaya koyuyor. Mustafa Ata önemli eserleriyle, 10 Mayıs – 14 Haziran tarihlerinde Ümitköy’de sevimli butik kafesiyle açıldığı ilk günden beri beğeni toplayan Güler Sanat’a konuk olacak. Güler Sanat’ın 5. sergisi olacak olan Mustafa Ata, etkileyici eserleriyle başkentli sanatseverlerle buluşacak.

12 Nisan – 4 Mayıs 2013
Güler Sanat

Bubi

Bubi son dönem Kafes işlerinin yer aldığı eserleriyle ilk kez Ankaralı sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Halat, bez, karton ve benzeri malzemelerle yerleşik resim anlayışını terk eden sanatçı, çalışmalarının içerdiği sosyolojik ve kültürel unsurlarla da toplumsal zevk hiyerarşisini sorguluyor. Sanatçının Kafes serisi işlerinden ‘şekilli seri’, ‘dikdörtgen serisi’, ‘kare serisi’ gibi geometrik biçimli işlerinin yanı sıra son dönem ‘altın serisi’ işlerinden beş eser ilk defa sergiye sunuluyor.

11 Ocak – 15 Mart 2013
Güler Sanat

Sergüzeşt

Türk Sanat Tarihi’nindeki farklı uygulamaların mozaik yapısının anlatıldığı Mozaik karma sergisinde 21 özel sanatçının nadir eserleri Güler Ercan’ın küratörlüğünde sanatseverlerle buluşuyor.